UddannelsesNYT                   

 l Industri l Transport l Byggeri l Offentlig gruppe l Privat service l Det grønne område l Ordblinde/talblinde l FVU/AVU/HF l Indvandrere l

 l IKV l AMU l Lærlinge l EGU l IGU l Voksenlærlinge l GVU l Uddannelsespakker l Kompetencefonde l Støtte/tilskud l Planlægning l LUU l Skolebestyrelse l

 l Tilbage til forsiden l

UDDANNELSESKONSULENTER

Teamleder

Kaj Andersen / 889 21086 / kaj.andersen@3f.dk

Sekretærer

Nini Borreby Jeppesen / 889 21088 / nini.jeppesen@3f.d

Dorte Salomon Fredborg / 8892 1097 / dorte.fredborg@3f.dk

Generelle uddannelsespolitiske forhold

Claus Eskesen. Medlem af Rådet for de Grundlæggende Erhvervsrettede Uddannelser (REU), Rådet for Voksen- og Efteruddannelse (VEU-rådet), LO's Uddannelsespolitiske Udvalg m.fl. Tlf. 889 20403 / mail claus.eskesen@3f.dk

Industri

Elise Andsager / 889 20410 / elise.andsager@3f.dk

Benedikte Maul Andersen / 8892 0402/ benedikte.andersen@3f.dk

Transport

Poul Christensen. Uddannelser inden for transport/logistik, vask, redder, havn, lufthavn, fiskeri m.v.

889 21074 / poul.christensen@3f.dk

Byggeri

Steen Boesen / 889 21072 / boesen@3f.dk

Morten Lehmann / 889 20231 / morten.lehmann@3f.dk

Offentlig service

Uddannelser inden for det offentlige område, postområdet, baneområdet, forsvaret m.v. - Kaj Andersen / 889 21086 / kaj.andersen@3f.dk

Uddannelser på rengøringsområdet og det pædagogiske område - Bettina Vejen Vig - bettina.vig@3f.dk - 889 21076

Privat service, hotel og restauration

Uddannelser på rengøringsområdet - Bettina Vejen Vig - bettina.vig@3f.dk - 889 21076

Uddannelser inden for hotel- og restaurationsområdet - Michael Jørgensen / 889  21127 / michael.jorgensen@3f.dk

Det grønne område

Karin Olsen / 889 21071 / karin.olsen@3f.dk

Grundlæggende færdigheder (ordblinde / læse-skrive-stave-området / grundlæggende regning-matematik /grundlæggende IT m.v.)

Poul Christensen / 889 21074 / poul.christensen@3f.dk

Grundlæggende færdigheder (dansk for indvandrere m.v.)

Poul Christensen / 889 21074 / poul.christensen@3f.dk

Uddannelsesnyt

Poul Christensen / 889 21074 / poul.christensen@3f.dk